таг: состојба

Вонредна состојба во Словенија

0
Вонредна состојба во Словенија поради поплавите. Црвениот аларм останува на сила...

Пеколни температури во Европа и САД

0
Шеснаесет италијански градови се во состојба на црвен метеоролошки аларм поради екстремните горештини што се шират низ јужна Европа. Црвен аларм...

Помалку познат симптом на опасна болест може да се открие при...

0
Губењето на косата е природна состојба за време на фазите на раст, но има и многу други обрасци кои би било добро да...

(ВИДЕО) Нов Зеланд прогласи национална вонредна состојба поради големите поплави

0
Нов Зеланд денеска прогласи национална вонредна состојба по трет пат во својата историја,...

Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија – најмалку 19 загинати

0
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија поради снежното невреме. Најмалку 19 луѓе загинаа во временските неприлики од...

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

Чарлс: Смртта на мојата сакана мајка е момент на најголема тага

0
Здравствената состојба на кралицата Елизабета Втора се влоши во последните неколку дена, а нејзиниот син, принцот Чарлс и внукот, принцот Вилијам...

Калифорнија прогласи вонредна состојба поради мајмунски сипаници

0
Гувернерот Калифорнија, Гевин Њусом, во понеделникот прогласи вонредна состојба во оваа американска сојузна држава поради ширење на вирусот мајмунски сипаници со...

Евакуирани 6 000 луѓе поради голем пожар во националниот парк Јосемити

0
Дел од Калифорнија е под вонредна состојба поради голем пожар на отворено, кој се шири во националниот парк Јосемити, поради што...

Мајмунски сипаници – „Вирусот се однесува на необичен начин“, алармиран Комитетот...

0
СЗО ќе процени дали се работи за здравствена итна состојба, „Вирусот се однесува на необичен начин. Експертскиот тим е свикан на...