таг: составен

Топ 10 манипулации и дезинформации на руската пропаганда во 2023

0
Дезинформациите се составен дел од руската агресија против Украина, започната во 2014 година. Од целосната инвазија, пропагандата на Кремљ генерира широк спектар на...

Турската опозиција избра заеднички кандидат за претседателските избори во мај

0
По неколкумесечните несогласувања, турскиот опозициски блок составен од шест партии го...

Колку микропластика внесуваме во телото? Ја има во месото, млекото, рибата,...

0
ПЛАСТИКАТА стана составен дел на современото општество. Тој е сеприсутен во широк спектар на производи и апликации и го прави нашиот секојдневен живот...

Овие знаци се одлични личности кои не сакаат да се менуваат...

0
ПРОМЕНИТЕ се составен дел од животот. Некои луѓе можат брзо да се прилагодат на нови луѓе и ситуации, но има и такви кои...

Трите хороскопски знаци најмногу се плашат од промените и постојано и...

0
Промените се составен дел од животот. Има луѓе на кои им се допаѓа промената во сите нејзини форми бидејќи им е возбудлива, но...

Што е тоа политички маркетинг и како почнал да се применува?

0
Политичкиот маркетинг е составен дел на секој современ политички систем. Тој претставува спој на политиката и маркетингот со цел политичките субјекти...

Ова се најдобрите фудбалери кои на лето ќе бидат слободни

0
Американскиот ESPN го направи најдобриот состав на светот составен исклучиво од играчи на кои договорот им истекува на лето и ќе можат да...

Направете сами: Сушениот кромид има долг рок на употреба

0
Кромидот е составен дел од речиси секое јадење. Еднакво е убав свеж и зготвен. Добро е да се јаде поради витамините и...

Овие навики го уништуваат вашиот имунитет

0
Човечкиот имунолошки систем е составен од различни сегменти и е одговорен за борба против бактериите и вирусите на кои сте изложени секој ден.Иако...