таг: соседна

Падна првиот снег во Србија (ВИДЕО)

0
Во соседна Србија падна првиот снег. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се...

Данска и Шведска воведуваат дигитален пасош

0
Шведска и соседна Данска планираат да воведат дигитален „корона-пасош“ до летото, пишува Дојче веле. Тој дигитален...