таг: соработка

Портпаролката на руското МНР, Захарова, неформална шефица на неколку македонски портали...

0
ДРАГАН МИШЕВ во соработка со Мониторинг тимот на Цивил УСЛОВ НА ЗАХАРОВА ЗА „МИРОВНАТА ФОРМУЛА“ Западот да...

Кој се „израдува“ на наводното загинување на 30 македонски државјани на...

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ Начинот на кој одредена вест се презентира кај одредени македонски медиуми,...

Руските наративи во македонските медиуми: Изгубени во преводот

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ На први март, државната информативната агенција МИА, објави содржина, со...

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

0
Амбасадата на Украина, во соработка со македонската граѓанска организација ЦИВИЛ – Центар за слобода, организира голема конференција под наслов „Украина – две години...

Голема меѓународна акција во БиХ, деветмина уапсени

0
Припадниците на Државната агенција за истраги и заштита (СИПА) во соработка со колегите...

Научно важните локалитети на Месечината би можеле да бидат „засекогаш изгубени“,...

0
САД, во соработка со приватниот сектор, се подготвуваат да ги интензивираат напорите за истражување на Месечината со лансирањето на комерцијалната мисија Peregrine, но...

РУСКА ПРОПАГАНДА: Под плаштот на „анализи“ и „истражувања“ се пласираат манипулативни...

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ Тоа што државната новинска агенција МИА го пласираше...

Лидерите на ОБСЕ го осудија рускиот ракетен терор врз Украина

0
Претседавачот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), министерот за надворешни и европски прашања и трговија на Малта Јан Борг и...

Отворена границата со Египет, се евакуираат странци и тешко повредени од...

0
Катар во соработка со САД посредуваше во постигнувањето договор меѓу Египет, Израел и...

ЕК го укина Механизмот за соработка и верификација за Бугарија и...

0
Европската комисија денеска официјално го укина Механизмот за соработка и верификација (ЦВМ) за Бугарија и Романија, кој беше воведен при зачленувањето...