таг: сопственик

Компанијата „Мета“ најави отпуштање на дополнителни 10.000 вработени

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на социјалните мрежи фејзбук и Инстаграм, најави отпуштање на уште 10.000 работници, како и мерка за замрзнување на...

Компанијата „Мета“ пред важна одлука: Фејсбук и Инстаграм може да згаснат...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, се соочува со важна правна одлука која може да резултира со исклучување...

Жените, трансродовите и небинарните луѓе се изборија за брадавици на Фејсбук...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на...

Жените, трансродовите и небинарните луѓе се изборија за брадавици на Фејсбук...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на...

Илон Маск најави враќање на суспендираните профили на Твитер

0
Новиот сопственик и шеф на Твитер, Илон Маск објави дека ќе ги врати суспендираните сметки...

Маск ги повика Американците да гласаат за Републиканците

0
Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск, препорача Американците да гласаат за...

Дали Илон Маск подготвува сопствена социјална мрежа?

0
Илон Маск, американскиот милијардер и сопственик на „Tesla“ и „Spacex“, ја скокотка фантазијата на своите следбеници одговарајќи на прашањето дали планира да основа...

Маск најави дека за Твитер ќе се наплаќа во зависност од...

0
Новиот сопственик на Твитер, Илон Маск, почна да најавува промени на социјалната мрежа. Најбогатиот човек на светот, соопшти дека Твитер секогаш ќе...

Фејсбук се соочува со казна од 3,2 милијарди долари

0
Мета платформи, која е сопственик на Фејсбук, се соочува со можна казна од Велика Британија. По обвинувањата дека Facebook ја злоупотребува својата...

Фејсбук се соочува со казна од 3,2 милијарди долари

0
Мета платформи, која е сопственик на Фејсбук, се соочува со можна казна од Велика Британија. По обвинувањата дека Facebook ја злоупотребува својата...