таг: соочи

Високиот Суд во Лондон одлучува за екстрадиција на Асанж во САД

0
Џулијан Асанж денеска ќе се соочи со следната фаза од неговата правна битка околу екстрадицијата во САД пред Високиот суд во Лондон, јави...

Сафади: Нетанјаху мора да се соочи со реални последици

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху мора да се соочи со вистински последици, изјави јорданскиот министер за надворешни работи Ајман Сафади и побара „итна и...

Ман. Сити би можел да биде исфрлен во четврти ранг на...

0
Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити би можел да се соочи со понижувачко исфрлање од Премиер – лигата...

Романија не го признава Косово, поранешен романски министер: Подобро да загубиме...

0
Фудбалската репрезентација на Романија се соочи со неочекуван проблем, откако Романците беа извлечени во група со селекцијата...

Пакистан со апел за помош по полавите во кои загинаа 1265...

0
Пакистан кој се соочи со низа поплави апелира до меѓународната заедница да и помогне на јужноазиската нација во нејзиниот „час на...

На Шкендија ѝ се закануваат големи казни поради инцидентите во Тетово

0
Шкендија во наредните денови ќе се соочи со тешка казна од Фудбалската федерација на Македонија, по инцидентите...

ФК Шкендија со казна од 2 до 10 натпревари суспензија на...

0
Екипата на Шкендија во наредните денови ќе се соочи со жестока казна од Фудбалската федерација на Македонија,...

Зошто Мариупол е важен за Русија?

0
Мариупол се соочи со силно руско бомбардирање во последните денови, уништувајќи ги патиштата, зградите и...

Италија сака 100% од капацитетот на стадионот во Палермо за средбата...

0
Италија ќе се соочи со Македонија во „Плеј оф“ фазата од квалификациите за Светското Првенство Катар 2022...

Клинсман Цаке: Посакуваме и трета победа во низа

0
Екипата на Шкендија, в недела, ќе се соочи со Академија Пандев, во дербито од 21. Коло од...