таг: сомневање

Нови случаи на труења со газирани пијалаци во Хрватска

0
Неколку лица завршија во болница во Хрватска поради сомневање за труење со газирани пијалоци. Засега е потврдено дека само два случаи...

Апсење поради навреди на расна основа кон фудбалер

0
Едно лице е приведено поради сомневање дека преку социјалните мрежи упатил навреди на расна основа кон фудбалер, кој настапува во Премиерлигата, соопшти...