таг: создаде

Прв пациент примил експериментална вакцина против рак на кожа

0
Фармацевтската компанија Модерна создаде експериментална вакцина која може да помогне во борбата против ракот, пишува Сан. 81-годишен старец со неизлечив карцином на...

ШК Алкалоид горди на поранешниот член, Лирен Динг стана новиот светски...

0
Шаховскиот велемајстор Лирен Динг создаде историја со ШК Алкалоид во 2016 година, кога го предводеше најтрофејниот клуб во Македонија до шампионската титула на...

Основана „база на податоци“ за лошите екс момчиња

0
Американка создаде „база на податоци“ за „лошите поранешни момчиња“, во која жените ќе може да ги споделат своите лоши искуства со мажите од...

Наскоро нов тип на шприц за подобра вакцинација

0
Белгиската компанија Идевакс создаде нов вид шприц за вакцини, така што помала доза ќе биде доволна благодарение на таа специјална инјекција која течноста...

МАЖИ ВНИМАВАЈТЕ: Омикрон може да го намали половиот орган!

0
Омикрон може да создаде и други проблеми како што се еректилна дисфункција, болка во органите за репродукција која може да завриши со хоспитализација....

(ВИДЕО) Големи поплави во Сараево, многу населби без струја

0
Дождот што паѓаше во текот на ноќта создаде големи проблеми во кантонот Сараево. Освен што...

Јунајтед не може да биде поочаен во одбрана: Ефектен автогол на...

0
Манчестер јунајтед фрли тон пари за да создаде силна одбрана, а таа нема меч на кој не прима гол, а врв на сѐ...

Боинг издвои 500 милиони долари за отштета на семејства на загинати...

0
Авиокомпанијата Боинг создаде фонд од 500 милиони долари за да ги обештети семејствата на 346 лица загинати...

‘Technicolor’/ Нова капсулна колекција на Росица Мршиќ

0
Модната дизајнерка Росица Мршиќ создаде капсулна колекција која ја одразува нејзината визија за потребите на времето кое го живееме: топла, опуштена, секојдневна...

ФОТО | Софија Вергара: Како изгледа да се биде самохрана мајка...

0
Актерката Софија Вергара создаде успешна актерска кариера и покрај тоа што стана мајка на 19 години. Сепак, таа се уште се сеќава...