таг: создава

Николов: Паркингот на Клинички е поскап од партиципацијата за преглед кај...

0
Хаосот што се создава со паркирањето на Клиничкиот центар го чувствуваат и пацинетите и лекарите, смета претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ...

Идеите доаѓаат дури и кога спиеме

0
Човекот создава и додека спие. Од периодниот систем на елементи до уметнички дела. Толкувањето на соништата е, според теоријата на Зигмунд Фројд,...

Цената на бензинот во САД го надмина прагот од пет долари...

0
Новиот рекорден пораст на цените на бензинот низ САД создава тензии кај милиони потрошувачи и во стопанството, а придонесува и за...

Рибите ќе ја подобрат финансиската состојба, Лавот полн со енергија

0
ОВЕН Финансиската стабилизација ви создава поволни деловни услови. Време е да ја реализирате вашата одлична иновативна идеја. Односот со партнерот бара дополнително...

Хороскопски знаци кои се склони да го шпионираат партнерот

0
Довербата е нешто што се создава меѓу двајца луѓе. Според Зодијакот, некои знаци тешко стекнуваат доверба и постојано го проверуваат партнерот. Во...

Ѕвезда до ѕвезда: Каков ќе биде „дрим-тимот“ на новиот проект од...

0
На големо се најавува дека во Норвешка се создава ракометен „дрим-тим“. Екипата на Колштад се подготвува за големи вложувања и е спремна да...

Моќта на технологијата: Идентификација на луѓето и кога носат маски

0
Јапонската копанија „NEC“, која создава системи за препознавање на лица, ласнираше систем за кој тврдат дека може да ги идентификува и луѓето...