fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Согласно

Нови 37 случаи на ковид-19, нема починати

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се...

72 новозаразени со ковид -19, нема починати, активни се 588 случаи

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани се...

Десет нови случаи со Ковид-19, 16 оздравени, двајца починати, по еден...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.473 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи со Ковид-19,...

Нови 24 случаи на заболени со ковид-19, нема починати лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4 133 тестирања, а регистрирани...

И денеска нема починати, 19 позитивни, од кои 8 во Скопје

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.667 тестирања, а регистрирани се 19...

Пет новозаразени лица од корона, нема починати

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.749 тестирани, а регистрирани се...

Од ковид-19 почина 43-годишен жител на Македонски Брод, 11 новозаразени

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.723 тестирање, а регистрирани се...

Тројца скопјани позитивни на ковид-19, нема починати

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.342 тестирања, а регистрирани се...

Нема починати, а регистрирани се 6 нови случаи на коронавирус

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.147 тестирања, а регистрирани се...

Почина 39-годишен кичевчанец од ковид-19, пет новозаразени

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани се...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави