fbpx

таг: Согласно

Црн ден за 20 семејства – најмладиот починат имал 43 години,...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.604 тестови, а регистрирани...

Повторно над 2.000 заразени: Битката со Ковид-19 ја загубија 11 пациенти

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.010 тестови, а регистрирани...

Од 19 јануари нов режим за влез во Бугарија

0
Поради влошената епидемиолошка  ситуација во Република Бугарија и во Европа, согласно најновата одлука на бугарското...

Регистрирани 766 новозаболени од ковид 19, починале 15 лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.748 тестови, а регистрирани...

Нови 1.882 позитивни случаи на коронавирус во земјава, починаа 7 лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.123 тестови, а регистрирани...

Вкупно 10 лица од кои еден од нив е странец починале...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.165 тестови, а регистрирани...

Нови 1.375 ковид-позитивни, вкупно четворица починаа, досега 8.000 болни ја загубија...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.188 тестирања, а регистрирани...

Повторно многу високи бројки: Вкупно 15 починати, а меѓу нив и...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.483 тестирања, а регистрирани...

Уште 6 лица починаа од ковид-19, нови 242 заразени од 3.561...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.561 тестирања, а регистрирани...

Од ковид-19 починаа вкупно шест лица, 246 се новозаразени од 4.072...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.072 тестирања, а регистрирани...