fbpx

таг: совлада

Динамо киксна против Локомотива, повреден е Адеми

0
Екипата на Динамо Загреб не успеа да ја совлада екипата на Локомотива, при тоа не успеа да...

Вардар ја декласираше Војводина во СЕХА лигата

0
Вардар немаше проблем да ја совлада Војводина на гости со убедливи 26:16 (11:9) во второто коло од СЕХА лигата, за да се вратат...

Инзаги: Ќе победиме на 9 од 10 натпревари против Милан,не заслуживме...

0
Милан вчера го совлада Интер во градското дерби со 2-1. Ова е пораз кој е болен за „нероаѕурите“ и тоа може да се...

Мурињо: Рома е мала во очите на моќните

0
Екипата на Рома не успеа да ја совлада Џенова (0-0) во денешниот меч од 24. коло од Серија А, што предизвика револт кај...

Драма во Будимпешта: „Вардарецот“ Гаџа го натера Исланд на капитулација

0
Хрватска по голема битка го совлада Исланд со 23-22, дуел што го одбележаа бројни пресврти, за на крајот да биде решен со гол...

Новинарка имаше тежок пад по интервјуто со кошаркар (ВИДЕО)

0
Лос Анџелес Клиперс пред два дена ја совлада Атланта Хокс со 106-93 во меч во кој играч на натпреварот беше Амир Кофи со...

Две асистенции за Стефан Ристовски, една за Адеми во победата на...

0
Хрватскиот фудбалски шампион Динамо Загреб го совлада Славен Белупо со 3-0 во 19. коло од хрватскиот шампионат, а одличен натпревар одиграа македонските...

Моќен Еурофарм Пелистер за победа против Спортинг

0
Е.Пелистер ја искористи новата шанса, го совлада Спортинг Лисабон на домашен терен со 31-25 (14-13) во последниот меч од оваа календарска година во...

Порази на ТФТ и ФМП Академија во БИБЛ лигата

0
Во тесен и неизвесен натпревар Ибар Розаје со 79-77 го совлада ТФТ. За Ибар тоа беше прв сезонски триумф на четири одиграни натпревари, додека...

Лестер убедлив, Сити со домашна победа

0
Тимот на Лестер на домашен терен го совлада тимот на Ватфорд со конечни 4:2, и на тој начин ги освои бодовите. Со...