fbpx

таг: советник

Главниот американски епидемиолог Фаучи се пензионира по 50 години служба

0
Водечкиот американски епидемиолог и главен здравствен советник на Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека ќе...

Турција бара конкретни мерки од Шведска и Финска како услов за...

0
Главниот советник за надворешна политика на турскиот претседател Ибрахим Калин и американскиот советник...

СЗО: Ширење на мајмунски сипаници во развиените земји веројатно по две...

0
Висок советник на Светската здравствена организација го опиша невиденото ширење на мајмунски сипаници во развиените земји како „случаен настан“ што може да се...

Подојлак: Ги загубивме врските со системот за следење на Чернобил

0
Украинскиот преговарач и советник на претседателот Зеленски, Михаило Подољак, во објава на Твитер напиша дека...

Фаучи: омикрон сојот на коронавирусот го пустоши светот

0
Ентони Фаучи, американски инфектолог и советник за пандемија во Белата куќа, изјави дека омикрон сојот...

Фаучи: Омикрон е помалку опасен од Делта сојот

0
Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфектологот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има брзo ширење на сојот омикрон на коронавирусот,...

Фаучи: Првите извештаи за омикрон покажуваат дека е помалку опасен од...

0
Д-р Ентони Фаучи, инфектолог и главен советник на американскиот претседател за пандемијата, изјави дека иако...

Фаучи: Трета доза ќе стане стандард за „целосна вакцинација“ против Ковид...

0
Главниот медицински советник во Белата куќа Ентони Фаучи предупреди дека слабеењето на ефектот на вакцините во комбинација со високо преносливата Делта варијанта на...

Шестмина рудари разболени во 2012 година клучни во напорите да се...

0
Американскиот главен епидемиолог и советник на претседателот Џо Бајден, Ентони Фаучи апелираше Кина да пружи увид во информации за шестмина рудари кои се...

Фаучи: САД остануваат во СЗО

0
Главниот медицински советник на американскиот претседател Џо Бајден, Ентони Фаучи, денеска потврди дека САД ќе останат членка на Светската здравствена организација (СЗО). ...