fbpx

таг: „Сноу

Британски поп-ѕвезди собраа финансиски средства на хуманитарен концерт за Украина

0
 „Сноу патрол“ го отворија синоќешниот „ѕвезден“ хуманитарен концерт за собирање средства за Украина, со својот хит „Run“. По нив настапија Ед Ширан, Камила...

Ед Ширан и Камила Кабело меѓу настапувачите на добротворниот Концерт за...

0
Групата „Сноу патрол“, Ед Ширан, Камила Кабело, Емели Санде и Грегори Портер се првите уметници најавени за Концертот за Украина – двочасовен настан...