таг: снежната

(ВИДЕО) Половина метар снег ја парализира Атина – втор неработен ден...

0
Поради невремето Елпида и снегот што предизвика сериозни проблеми, иако снежната покривка не надминува половина метар, во областа Атика, поширокиот регион...

Мечот Аталанта-Виљареал одложен поради снег

0
Поради снежната бура која го зафати Бергамо, домаќините се обидоа да го исчистат теренот, ама на крај не успееаа да го подготват за...