таг: Снег

Снежно невреме во Европа, делови без струја во Полска, Словачка и...

0
Обилниот снег во саботата предизвика прекин на електричната енергија и бројни сообраќајни несреќи во Чешка,...

Нереални сцени од Хрватска: Вака изгледа Модрото езеро во моментов

0
Снег денеска ја зафати речиси цела Хрватска, а особено прекрасна глетка е снимена во Имотски. Покриено со бела прекривка, Синото езеро едноставно...

Падна првиот снег во Србија (ВИДЕО)

0
Во соседна Србија падна првиот снег. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се...

Падна снег во Словенија, температурата минус четири степени

0
Во Словенија падна снег, а температурата на воздухот е минус четири степени Целзиусови, јави meteo.si....

(ВИДЕО) Обилен снег предизвика хаос во сообраќајот во Јапонија

0
Обилниот снег што веќе неколку дена паѓа предизвика сообраќаен метеж, откажување на летови и прекин...

Виљареал ја победи Аталанта во Бергамо и оди во осминафиналето на...

0
Поради големиот снег во Бергамо, дуелот меѓу Аталанта и Виљареал денеска се играше.Данџума уште во третата минута кога постигна гол за водство на...

Падна снег во Турција во јуни: Вчера сонце, денес снегот покри...

0
Снег падна во неколку турски провинции на брегот на Црното Море. – Времето вчера беше прекрасно. Се разбудивме наутро – сè беше...

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Зимата и нашите миленичиња

0
Снег, сонце, чиста белина, убавина мир… наспроти дождови, влажен снег, кал, вирови, магла, студенило, смог, подмрзнати улици, мунус 20 степени…Тоа се двете лица...