таг: смртта

Египетската армија ја потврди смртта на граничен стражар во престрелка кај...

0
Египетската армија денеска соопшти дека ја истражува смртта на својот граничен стражар во вооружен конфликт во граничната област Рафа меѓу Египет и Појасот...

Хуманитарната помош за Газа вратена на Кипар по убиството на седуммината...

0
По смртта на седуммината работници на Светската централна кујна (WCK) за време на израелски воздушен напад во понеделникот вечерта, бродскиот конвој со 240...

Бела куќа: „Скршени сме од болка“ поради смртта на неколку американски...

0
Белата куќа синоќа соопшти дека е „скршена од болка“ поради смртта во Појасот Газа на неколку припадници на американската хуманитарна организација World Central...

Вештачката интелегенција ја оживеа Мерлин Монро: Зборува и изгледа како славната...

0
Повеќе од 60 години по смртта на атрактивната актерка Мерлин Монро создадена е нејзината дигитална верзија со помош на вештачка интелигенција. Технолошката компанија за вештачка...

Мишев: Со убиството на Навални, Путин сака да ја убие надежта...

0
„Смртта на Навални беше последна етапа од репресијата што тој ја доживеа. Од властите, кои веќе не се ни диктаториски, туку терористички во...

Лоцирано телото на Навални, снимките од уличните камери го откриваат мистериозниот...

0
Три дена по официјалното објавување на смртта на Алексеј Навални во арктичкиот затвор, неговото семејство и понатаму не може да го земе неговото...

Лоцирано телото на Навални, снимките од уличните камери го откриваат мистериозниот...

0
Три дена по официјалното објавување на смртта на Алексеј Навални во арктичкиот затвор, неговото семејство и понатаму не може да го земе неговото...

Светот згрозен од смртта на Навални, ОН бара истрага од Русија,...

0
Светот е згрозен од смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. ОН бараат веродостојна истрага од Русија, реакции од САД и Европските лидери....

Смртта на висок функционер на Хамас ги отежнува преговорите за ослободување...

0
Смртта на заменик-лидерот на Хамас, Салех ал-Арури ги отежнува преговорите за постигнување договор за ослободување на заложниците кои ги држеше палестинското движење во...

Фановите ја споделуваат пораката на Пери од неговото последно интервју: „Луѓето...

0
реклама По веста за смртта на Метју Пери, на социјалните мрежи се прошири порака...