таг: сме

Зошто се будиме во текот на ноќта и како веднаш повторно...

0
реклама Сите ние сме го доживеале ова многу пати – будење во три часот наутро...

Луѓето родени во овие знаци најмногу сакаат да озборуваат

0
СИТЕ од нас сме озборувале барем еднаш во животот, но некои луѓе тоа го прават почесто од другите. Тие се толку...

Родените во овие знаци имаат најстабилни врски и бракови

0
КОГА започнуваме врска, сите сме возбудени. Обично сонуваме да поминеме хармонично време со нашата друга половина, на крајот да основаме семејство и да...

Во потрага по вонземјани: Вештачката интелигенција пронашла чудни сигнали во податоците...

0
Неодамна сме сведоци на сè побрзиот развој на вештачката интелигенција (ВИ). Многумина од нас, на пример, се обидоа да создаваат текстови користејќи ChatGPT,...

Ова се најлесно манипулираните хороскопски знаци

0
Без разлика колку сме внимателни, секој од нас барем еднаш во животот бил изманипулиран. Можеби мислиме дека имаме контрола над нашите животи, но...

Три хороскопски знаци го гушат партнерот со љубомора и посесивност

0
СИТЕ одвреме-навреме сме чувствувале љубомора во врската, но проблемот настанува кога тоа ќе стане редовна појава. Доколку едниот партнер постојано го задушува другиот...

Време на празници, време на лошо расположение: Еве како да се...

0
Уште сме во сезоната на празници, но веќе влеговме во јануари – најтешкиот месец за многумина. Студеното време, кратките денови и високите трошоци...

Ова се работите што треба да ги знаете доколку сте во...

0
Ние сме во ПРАВИЛОТО на Јарецот, знак познат по воздржаноста и студенилото, но луѓето кои го познаваат се свесни дека ова е само...

Кога јадете и руска и месо си правите бомба во стомакот:...

0
Ние сме народи кои живеат многу лошо, вели проф. д-р Дејан Чубрило, професор по физиологија на Медицинскиот факултет во Крагуевац и специјалист по...

Овие хороскопски знаци најдобро ќе си поминат на новогодишната ноќ

0
СЕ УШТЕ сме во најубавиот период од годината за многумина. Ова е време резервирано за релаксација, забава и дружење со семејството и пријателите....