fbpx

таг: слушнале

Зошто бебето не може само да заспие?

0
Многумина новопечени родители го слушнале советот: спуштете го вашето бебе да спие додека е поспано, но сѐ уште будно… Меѓутоа, во реалноста тоа...

Народни преданија: Ставете лук под вашата перница или носете го во...

0
Веројатно сте слушнале дека некои луѓе го ставаат лукот под перница пред да одат на спиење. Според старите верувања така може да се...

Дали светот ќе загуби уште еден високотехнолошки чип – овој пат...

0
Сите слушнале за непобитната технолошка моќ на Кина, но помалку луѓе знаат за клучната улога на Тајван. Всушност, светот ја добива својата...

Лимонада и мед – комбинација која го подобрува вашето здравје

0
Сигурно сте слушнале за комбинацијата на овие две здрави состојки, кои освен што се вкусни, го освежуваат вашиот организам. Сите експерти за...

ЖЕЛЕ ТОРТА: Овој десерт можат да го јадат без престан и...

0
Дали некогаш сте слушнале за здрава торта? Ние најдовме рецепт за една! Иако звучи неверојатно, всушност е можно да уживате во слатки без...

ОГЛЕДАЛО НА ДУШАТА: Бојата на очите говори за вашата личност

0
Сигурно сте слушнале за онаа изрека: „очите се огледало на душата“ и колку и добро да се правите дека сте добри, тие „секогаш...

Чаеви според крвна група: Нане и глуварче за О, мајчина душица...

0
Сигурно сте слушнале дека постои одреден диететски режим на исхрана по крвна група. Дали сте знаеле дека постојат и чаеви за секоја крвна...

Силни експлозии во две рафинерии

0
Две силни експлозии се слушнале вечерва во северна Сирија во близина на градовите Ал-Баб и Јараблус, во близина на турската граница, јави државната...

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

0
Сигурно сте слушнале дека многумина од познатите личности ослабнале со помош на липосукциската исхрана, па можеби, се прашувате како им успеа. Јасно е...

ФОТО | Биле страв и трепет и никој не можел да...

0
Сите сме слушнале за Клеопатра, но историјата ја обележале уште неколку владетелки кои се прославиле со нивните воени вештини и освојувачки способности....