таг: слушнале

Кога срцето избира: Хороскопски знаци кои често се заљубуваат во најдобрите...

0
реклама ДАЛИ некогаш сте слушнале за изреката дека најдобрите пријатели стануваат најдобри партнери? Па,...

Дали бремените жени можат да јадат мед? Еве што велат експертите

0
реклама Можеби сте слушнале дека децата под една година не треба да јадат мед....

Дали водата има рок на траење и колку долго отвореното шише...

0
Сигурно сте слушнале дека е лошо, па дури и опасно, долго да оставате шише вода во врел автомобил. Дали е тоа...

Дали Ескимите навистина имаат над 50 зборови за снег?

0
Сигурно сте слушнале дека Ескимите се шампиони во зимската терминологија. Се вели дека овој мирен поларен народ, кој живее опкружен со бескрајни снежни...

Серија експлозии во Киев и други украински градови

0
Серија експлозии се слушнале изутрината во главниот град на Украина, Киев, јави новинската агенција Ројтерс...

Експлозии во Херсон и Мелитопол, градови кои се под руска окупација

0
Во градот Херсон рано утринава се слушнале пет експлозии, јавија руските медиуми, додавајќи дека според...

Зошто бебето не може само да заспие?

0
Многумина новопечени родители го слушнале советот: спуштете го вашето бебе да спие додека е поспано, но сѐ уште будно… Меѓутоа, во реалноста тоа...

Народни преданија: Ставете лук под вашата перница или носете го во...

0
Веројатно сте слушнале дека некои луѓе го ставаат лукот под перница пред да одат на спиење. Според старите верувања така може да се...

Дали светот ќе загуби уште еден високотехнолошки чип – овој пат...

0
Сите слушнале за непобитната технолошка моќ на Кина, но помалку луѓе знаат за клучната улога на Тајван. Всушност, светот ја добива својата...

Лимонада и мед – комбинација која го подобрува вашето здравје

0
Сигурно сте слушнале за комбинацијата на овие две здрави состојки, кои освен што се вкусни, го освежуваат вашиот организам. Сите експерти за...