fbpx

таг: случи

Меѓу настраданите во Камерун и четиригодишно дете

0
Трагедијата која се случи на Африканскиот куп  на Нации во пресрет на натпреварот помеѓу Камерун и Комори од час во час добива нови...

Австралијците си ја префрлаат одговорноста, Ѓоковиќ шест часа дреме на аеродром

0
Големиот скандал што денеска се случи на аеродромот во Мелбурн, каде не му беше дозволен влез на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ нема...

Со „пежо“ влетал во дневната соба“ (ФОТО)

0
Необична сообраќајна несреќа се случи во српскиот град Шабац, поточно во населбата Летниковац кога автомобил марка „Пежо“ буквално влезе во семејна куќа. ...

Бизарен момент: Де Хеа прими гол од Арсенал додека лежеше повреден...

0
Бизарен момент се случи на дербито меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал, кој заврши со гол за предност на гостинскиот тим од Лондон (0-1)....

Легендарен сноубордер загина снимајќи промотивна реклама!

0
Голема трагедија се случи во Австрија, каде загина легендарниот словенечки сноубордер Марко Грлиќ (38), поранешен младински светски првак, снимајќи една реклама во ски-центарот...

Вардар го забележа вториот пораз во ЛШ

0
Главниот пад во играта се случи на крајот од второто полувреме почнувајќи од 26. минута до кога се играше изедначено. Тогаш Дибиров, кој...

Жестока расправија во редовите на Хрватска за време на мечот со...

0
Неверојатна сцена се случи на натпреварот помеѓу Шпанија и Хрватска во осминафиналето на ЕУРО. Шпанците во 57-та минута со голот на...

Алиоски се огласи за инцидентот со Арнаутовиќ: Пријателски разговаравме и ми...

0
По инцидентот кој се случи за време на првиот натпревар на Европското првенство меѓу Алиоски и Арнаутовиќ, денеска се огласи и Алиоски. ...

ВИДЕО: Каков кикс на Милан, само бод, во последното коло ќе...

0
Што и да се случи во последното коло Интер како шампион и Аталанта, која сега е на второто место, веќе обезбедија пласман во...

Трагедија во Хрватска: Од коронавирус почина млада жена, неколку часа откако...

0
Голема трагедија се случи синоќа кога млада мајка почина во болницата во Вараждин, Хрватска. Директорот на болницата Ненад Куделиќ вели дека состојбата...