таг: случајот

Трите медицински сестри од Косово завршија зад решетки

0
Трите медицински сестри инволвирани во случајот со нечовечко малтретирање на возрасната жена во Центарот за нега на стари лица „Оренда“ во...

Принцот Ендрју ќе плати за да нема судење за сексуален напад

0
Случајот против британскиот принц Ендрју за сексуална злоупотреба врз Вирџинија Џефри, покренат минатиот месец во Њујорк, денеска беше решен со вонсудска спогодба. Финансиските...

Тенис Австралија се огласи за случајот Новак Ѓоковиќ

0
Тенис Австралија објави соопштение во врска со случајот Новак Ѓоковиќ. На првиот светски рекет му беше поништена визата, а тој не можеше да...

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал:...

0
Случајот со Новак Ѓоковиќ деновиве максимално ја бранува светската спортска јавност која е поделена кога е во прашање ставот околу исправноста или не...

Берлин: однесувањето на Вашингтон во американско-француската криза е разочарувачко

0
Однесувањето на Соединетите држави во случајот со набавка на подморници, со кое тие се противат...

Ериксен е само еден од низата фудбалери кои имале проблем со...

0
Случајот на Ериксен е еден во низата од неколку крајно тажни моменти во историјата на спортот, од кои некои, за жал,...

Лидија Вукичевиќ со скандалозна изјава за случајот Штајфелд-Лечиќ: Како мене никој...

0
Случајот со актерката Данијела Штајнфелд, која го обвини својот колега Бранислав Лечиќ за сексуално злоставување, ја разбранува Балканската јавност. А деновиве српската...

Одбраната на Трамп денеска со свои аргументи во судењето за импичмент

0
Демократите во Претставничкиот дом го завршија случајот против поранешниот претседател Доналд Трамп, повикувајќи ги сенаторите да го...