таг: случаи

Нови шестмина заразени од голема кашлица се хоспитализирани, до 9 мај...

0
Нови 15 случаи на пертусис – народски кажано голема кашлица, се пријавени во периодот од 3 до 9 мај, од кои шест лица...

22 нови случаи на голема кашлица последната недела – први случаи...

0
Нови 22 случаи на голема кашлица се пријавени во државава од 26 април до 2 мај. Најголем дел од случаите се пријавени во...

Хоспитализирани четири лица со голема кашлица, нови 27 случаи

0
 Нови 27 случаи на голема кашлица се евидентирани од 19 до 25 април, што е намалување од 41,3 проценти, споредено со претходниот...

Бројот на загинати во Газа надмина 34.000

0
Министерството за здравство на Газа објави уште 32 смртни случаи како резултат на израелските воени операции, со што вкупниот број на загинати лица...

Нови 44 случаи на голема кашлица од 5 до 11 април,...

0
Нови 44 случаи на голема кашлица се пријавени од 5 до 11 април, со намалување од 10,0 отсто споредено со претходниот седмодневен период....

Хоспитализирани уште девет лица со голема кашлица, вкупно 399 случаи во...

0
Пријавени се 50 нови случаи на голема кашлица во периодот од 29 март до вчера, со намалување од 21,9 отсто споредено со претходниот...

Во Скопје регистрирани 312 случаи на голема кашлица

0
Вкупно 312 случаи на голема кашлица се регистрирани во Скопје годинава, за МИА утрово потврди доктор Лулзиме Бајрами од Центарот за јавно здравје....

Уште два нови случаи на пертусис во Куманово

0
Уште два нови случаи на пертусис се евидентирани во Куманово, соопштија денеска од Центарот за јавно здравје Куманово. Четиримесечно бебе и шестгодишно дете...

28 заразени со голема кашлица во Скопје, матичните лекари да ги...

0
Вкупно 28 случаи на пертусис, или голема или кашлица, се евидентирани на територија на Скопје до утрово, потврди за МИА, доктор Лулзиме Бајрами...

Нови четири случаи на голема кашлица, досега се заразени 22 пациенти

0
Четири нови случаи на голема кашлица се забележани во земјата, потврди портпаролот на Комисијата за заразни болести, Злате Мехмедовиќ. Со тоа бројот...