таг: слика

Руската пропаганда со лажно ТикТок видео во обид да го дискредитира...

0
Руската пропаганда продолжува да создава негативна слика за украинската влада и мобилизацијата. На социјалната мрежа TikTok се споделува видео од шест секунди...

Откритие кое го надмина рекордот: Снимени риби на најголемата морска длабочина...

0
Научниците направија слика од живиот свет на најголемата длабочина на океанот досега. Advertisements Научникот...

Првата слика на телескопот „Џејмс Веб“ ги покажа најдалечните галаксии во...

0
НАСА ја објави првата слика од најдалечните галаксии како што биле пред 13 милијарди години, што е првиот производ од...

Ќе се прави серолошка ковид анализа на целата територија на државата

0
Ќе имаме слика и ќе излеземе пред јавноста да речеме дека, според нашите бројки, 41 процент се имунизирани со вакцина, но врз основа...

Само малкумина можат да ја видат пандата: Оптичка илузија која открива...

0
Оваа слика брзо се рашири низ Интернетот и ги натера луѓето ширум целиот свет да гледаат долго во неа, обидувајќи се да влезат...

Слика на Ван Гог продадена за речиси 36 милиони долари

0
Слика на Винсент ван Гог (1853-1890), украдена од нацистите за време на окупацијата на Франција, е продадена во Кристис во Њујорк за 35,9...

Eсенска витаминска бомба за природно подобрување на крвната слика

0
Лошата крвна слика е почеток на многу здравствени тегоби. Доколку имате проблем со анемија, овој рецепт ќе ви помогне да ги подобрите резултатите....

Eсенска витаминска бомба за природно подобрување на крвната слика

0
Лошата крвна слика е почеток на многу здравствени тегоби. Доколку имате проблем со анемија, овој рецепт ќе ви помогне да ги подобрите резултатите....

Сликата на Бенкси на аукцијата продадена за над 20 милиони евра

0
Делумно искинатата слика на британскиот уличен „скриен уметник“ Бенкси е продадена за 18,5 милиони фунти (нешто над 21,8 милиони евра), на наддавањето во...

ВИДЕО+ФОТО | Свиња нацртала портрет од принцот Хари: Оваа уметност се...

0
Апстрактната слика на принцот Хари е продадена за повеќе од 2.000 фунти (2.344 евра), што не е воопшто чудно, бидејќи ја насликала...