таг: следење

НАТО ќе ја прошири размената на одбранбена технологија и разузнавачки информации...

0
Алијансата посветува повеќе ресурси за следење на руската технологија НАТО ја гледа Украина како пример што треба да се...

По 25 години, Покемон повеќе нема да ги следи авантурите на...

0
ПО 25 години следење на Еш Кечум и неговиот електричен пријател Пикачу, креаторите на Покемон најавија дека нивните авантури ќе завршат следната година....

Навални го следеле со години пред да го отрујат

0
Операцијата за следење почнала уште од 2017 година, откако Навални најавил дека планира да се кандидира за претседател, па во следните три години...