fbpx

таг: Славниот

ОПСЕСИЈА ИЛИ САМО ОБИЧЕН ФАН: Ротундо си ги именувал ќерките по...

0
Голем обожавател на славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој пред 10 години на своите ќерки-близначки им ги дал имињата Мара и Дона,...

Ракопис на Ајнштајн продаден за рекордни 11,6 милиони евра

0
Ракописот на славниот физичар Алберт Ајнштајн во кој се зачетоците на неговата општа теорија на релативноста е продаден во вторникот на наддавање во...

Трагедија: Славен бодибилдер пронајден мртов, имаше само 37 години (ФОТО)

0
Славниот бодибилдер Џорџ Питерсон е пронајден мртов во хотелска соба, неколку дена пред почетокот на натпреварот Mr. Olympia. Почина на 37-годишна возраст. ...

Џорџ Клуни и Амал донеле важна одлука за своето семејство

0
Не е тајна дека славниот актер, продуцент, сценарист и режисер Џорџ Клуни е голем обожавател на Франција. Имено, сега холивудската...

Ратајковски објави фотографија со која насмеа многумина: Ако ви се чини...

0
Славниот модел Емили Ратајковски во март стана мајка на малиот Силвестер Аполо Бер. Оттогаш таа на социјалните мрежи редовно споделува детали од...

Роберт Де Ниро во криза поради разводот: Актерот работи по 12...

0
Славниот актер Роберт Де Ниро и Грејс Хајтауер во моментот поминуваат низ бракоразводната парница која на актерот наводно му го згорчила животот...

ФОТО: Нестварни фотографии од плажа, девојката на славниот боксер направи „хаос“

0
Славниот боксер Флојд Мејведер (44) неодамна започна врска со 15 годино помладата стриперка Ана Монро. Наводно еден...

Вуди Ален во новото интервју ги негира обвинувањата за силување: „Јас...

0
Славниот режисер Вуди Ален го даде своето прво интервју за „CBS News“ по неколку години пауза, па оваа голема прилика ја искористи...

ФОТО | Беше една од најубавите на која и се восхитуваа...

0
Џенис Дикинсон, славниот супермодел и секс-симбол по кој воздивнуваа сите мажи во светот, а многу жени сакаа да изгледаат како неа, на...

Ирина Шајк прозборе за заедничкото старателство на нивната ќерка со Бредли...

0
Славниот руски модел Ирина Шајк иако ретко открива за нејзиниот приватен живот, во своето ново интервју за магазинот „Elle“ се осврна на...