fbpx

таг: „скокнаа“

Цената на нафтата повторно во пораст, барелот надмина 120 долари

0
Фјучерсите на нафтата скокнаа во понеделникот, при што Брент се искачи над 120 долари за барел, откако Саудиска Арабија ги зголеми...

Скок на цените на нафтата на светскиот пазар по руското признавање...

0
Цените на нафтата на светскиот пазар „скокнаа“ поради стравувањата дека украинско-руската криза може да го наруши синџирот на снабдување со нафта...