таг: скипатеки

На два дена до третиот „локдаун“: Австрија ги отвори скијачките патеки

0
Повеќе од 400 ски-патеки денеска се отворени во Австрија во пресрет на третиот „локдаун“ во земјата во борбата против ковид-19. И покрај...