fbpx

таг: „Скај“

Мариупол ќе остане без храна за три до пет дена, предупредува...

0
Дмитриј Гурин, пратеник во украинскиот парламент, за Скај њуз изјави дека Русија бомбардира цивилна инфраструктура...

Вардар доби нов сопственик, сите долгови ќе бидат подмирени

0
Компанијата „Блу Скај инвесмент“ е согласна во целост да го преземе постојниот договор, со сите услови што Град Скопје го има склучено со...

Жиру ќе му биде соиграч на Кристијано Роналдо!?

0
Според британскиот „Скај“, Јувентус сака во овој зимски период да го обезбеди потписот на Оливие Жиру, досегашниот играч на Челси. ...