fbpx

таг: си

Николовски заминува од Кожув

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Кирил Николовски си замина од Кожув и кариерата ќе ја продолжи во друга екипа. Искусниот крилен центар беше член...

Барселона официјално се раздели со еден фудбалер

0
Барселона има активен преоден рок во кој меѓу другото си обезбеди засилување од типот на Феран Торес, а денеска официјално се раздели со...

Италијански клуб сака да го ангажира Алиоски во јануари?

0
Македонскиот фудбалер Езџан Алиоски си замина од Премиер лигата и ја продолжи кариерата на Саудиска Арабија. Од Лидс Јунајтед, 29-годишникот се пресели...

Додека бил тренер на Барселона, Куман ги лажел и ги понижувал...

0
Поранешниот фудбалер на Барселона, Жуниор Фирпо кој изминатото лето си замина од „Камп Ноу“, тврди дека екс тренерот Роналд Куман ги лажел и...

Барса го ловеше две години, Чави веќе го отпиша

0
Американскиот репрезентативец Сержињо Дест ќе си замине во јануарскиот преоден рок откако Чави веќе го отпишал од тимот и не смета на него,...

Риверс потпиша четиримесечен договор со Баерн

0
Американскиот кошаркар Кеј Си Риверс договори соработка со Баерн Минхен. Тој доаѓа по повредата на Дарун Хилијард и потпиша договор на четири месеци...

Близнаците фокусирани на парите, Бикот скржав кон партнерот

0
ОВЕН Внимавајте да не си бидете сопствениот најголем непријател. Можете лесно да земете заеми или позајмици. Партнерот е очаен, бидејќи му носите...

Луѓето кои пишуваат со лева рака се посебни, еве кои се...

0
Не е лесно да си леворак. Постојано те гледаат чудно додека пишуваш, а да не зборуваме за тоа колку ни е тешко да...

Абутовиќ заминува од Рајн Некар Левен

0
Некогашниот ракометар на Вардар, Илија Абутовиќ, оваа лето ќе си замине од тимот на Рајн Некар Левен. Абутовиќ нема да ја продолжи...

Тренерот на Адеми и Ристовски во живо на ТВ си поднесе...

0
Динамо Загреб ќе добие нов тренер откако Дамир Крзнар си поднесе оставка по поразот од 3-1 против Ријека. Динамо Загреб со 1-3...