таг: ситуацијата

Украина ги одби обидите на Русија да ги пробие одбранбените линии...

0
Ситуацијата на фронтот во областа Лукјанци и Вовчанск во регионот Харкив останува тешка, но под контрола на Украина, вели Назар Волошин, портпарол на...

Буданов: Стабилизирана ситуацијата со руската офанзива на регионот Харкив, агресорите подготвуваат...

0
Ситуацијата со руската инвазија на регионот Харкив е стабилизирана, изјави Кирило Буданов, шеф на Главната разузнавачка управа на украинското Министерство за одбрана, пренесува...

Дводневен Самит на ЕУ – главни теми Украина, Блискиот Исток, проширувањето...

0
Поддршката за Украина во справување со руската воена агресија, ситуацијата на Блискиот Исток, проширувањето на Унијата, безбедност, одбрана и надворешните односи на ЕУ,...

Блинкен: Ситуацијата на Блискиот Исток сега е поопасна отколку во 1973...

0
Ситуацијата на Блискиот Исток сега е поопасна отколку што беше во изминатите децении, изјави американскиот државен секретар Ентони Блинкен, јави ДПА. „Тврдам...

Дводневен Самит на ЕУ во Брисел

0
Ситуацијата на Блискиот Исток, поддршката за Украина во справувањето со руската агресија, ревизијата...

Кина: На Блискиот Исток, висок ризик од зголемување на големи копнени...

0
Кина ја смета ситуацијата во Газа како „многу сериозна“, со ризик од ескалација...

Шефот на СЗО: Ситуацијата во Газа излегува од контрола

0
Ситуацијата во Појасот Газа излегува од контрола, предупреди денеска шефот на СЗО, по...

Пожарите во Родос беснеат и по една недела

0
Ситуацијата во Грција и понатаму е сериозна откако десетици големи пожари и понатаму...

САД и ЕУ бараат нови локални избори во Косово

0
Смирување на ситуацијата на северот на Косово, одржување нови избори и враќање на дијалогот беа трите барања на пратениците Лајчак и...

НАТО распореди дополнителни сили во Kосово

0
По напнатиот и насилен ден, ситуацијата во северно Косово денес е посмирена. Во Звечане, Лепосавиќ и Зубин Поток имаше помалку демонстранти,...