таг: системи

Украина ќе добие системи за противвоздушна одбрана од Германија

0
Германија и Украина се договорија Киев да добие повеќе системи за...

Столтенберг – НАТО ќе ѝ испорача системи за противвоздушна одбрана на...

0
НАТО ќе ѝ испорача системи за противвоздушна одбрана на Украина во наредните денови, изјави на 18 октомври генералниот секретар на...

Руските бродови бегаат од брегот на Украина

0
Пристигнувањето на западните ракетни системи со краток дострел во Украина ги донесе првите ефекти на бојното поле, особено во водите на...

Зеленски бара оружје за Одеса да не заврши како Мариупол

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара од Западот оружје и системи за противвоздушна одбрана за да го протера рускиот окупатор од Украина....