fbpx

таг: синоќешниот

Британски поп-ѕвезди собраа финансиски средства на хуманитарен концерт за Украина

0
 „Сноу патрол“ го отворија синоќешниот „ѕвезден“ хуманитарен концерт за собирање средства за Украина, со својот хит „Run“. По нив настапија Ед Ширан, Камила...

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на...

0
Дел од навивачите на Јувентус за време на синоќешниот натпревар од Суперкупот на Италија со Интер (1:1, 1:2 по продолжение) на „Сан Сиро“...

Заев изразува сочувство за жртвите од Глоѓан

0
Премиерот на Северна Македонија изрази сочувство за синоќешниот случај што се случи во Глоѓани....