fbpx

таг: „сините“

Скандалот со Лукаку доби разврска

0
Напаѓачот на Челзи, Ромелу Лукаку и менаџерот на „сините“, Томас Тухел, го погребаа томахавкот и Белгиецот останува...

ВИДЕО / Челзи е новиот светски клупски шампион

0
Сините забележаа победа по 120 минути, со резултат 2:1 против бразилскиот тим Палмеирас. Во 55. минута Хадсон-Одои...

Што јадат најстарите жители на планетата?

0
Сините зони на долговечноста се пет различни заедници „расфрлени“ низ светот на кои заедничко им е тоа што имаат најголема концентрација на жители...

Што јадат најдолговечните луѓе секој ден?

0
Сините зони се пет различни заедници распространети низ светот, а заедничко им е тоа што имаат најголема концентрација на жители кои живеат над...

Вест Хем го победи Челси во градското дерби

0
Лондонски Челси го забележа вториот пораз оваа сезона откако, „сините“ загубија на гостувањето кај градскиот ривал Вест Хем. Избраниците на Тухел беа...

Реми на Тухел на дебито на клупата на Челси

0
Новиот менаџер на „сините“ дебитираше со реми против Вулверхемптон. Само еден ден откако официјално беше промовиран како наследник на Френк...