таг: силни

Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција

0
Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција, јавува Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ). ...

Земјотрес со јачина од 7,6 степени Рихтеровата скала ја погоди Јапонија,...

0
Неколку силни земјотреси, од кои најсилниот беше со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала, вчера ја погодија Јапонија. Досега се пронајдени најмалку...

Жестоки борби во Кан Јунис – новиот епицентар на војната во...

0
Појасот Газа и денеска е цел на силни израелски воздушни напади, кои се случуваат во време на закани од палестинското исламистичко...

Земјотрес во Мароко – загинаа повеќе од 800 лица

0
Силни потреси, голема врева и кошмар. Овие зборови го опишуваат ужасот што го доживеаа жителите на Мароко по земјотресот со јачина...

Пјонгјанг се заканува поради воените вежи на Вашингтон и Сеул

0
Пјонгјанг денеска се закани дека ќе преземе „невидени, постојани и силни одговори“ доколку Сеул и...

Протест на Србите во Косово

0
Со силни тонови, националистички песни и интонирање на српската химна, еден ден откако најавија заминување од косовските институции, Србите одржаа митинг...

Руски гранати врз Киев, Лавов – одмазда за потонатиот брод Москва

0
Во градовите Киев и Лавов утринава се слушнаа силни експлозии, по најавите од Русија дека ќе ги интензивира нападите врз главниот...

Руската војска гранатираше цели во Одеса

0
Силни експлозии утрово ги разбудија жителите на Одеса. Црн чад го покри небото на градот познат како бисер на Црното Море....

Направете си го овој вкусен напиток, штити од настинка

0
Останете фит и силни со помош на овој величествен напиток. Состојки: -3 моркови -1 супена лажица (15 гр) ѓумбир...

Израелската армија уништила 15 километри тунели на Хамас во Газа

0
Во силни воздушни напади врз Појасот Газа, израелската армија уништила 15 километри подземни тунели на Хамас. – Нападот беше дел од пошироката...