fbpx

таг: Силвестер

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Свети Силвестер, eпископ Римски Роден е во Рим. Светската мудрост и верата во Христа ги прими во младоста. Секогаш живееше според евангелските...

ФОТО | Најјакото селфи на светот: Ваква екипа нема никаде!

0
Актерот Силвестер Сталоне објави видео снимка на својот Инстаграм профил, која ја нарече „најјакото селфи“ бидејќи во истиот кадар се наоѓаат некои...

ФОТО: Силвестер Сталоне си купил вила за неверојатни 28 милиони евра

0
Глумецот Силвестер Сталоне не штеди ни за време на коронакризата. Си купил вила на Флорида за неверојатни 28,8 милиони евра. Луксузната вила е целосно...