таг: Сигурно

Дали елитната руска падобранска дивизија сè уште е елитна кога има...

0
Украинските оператори со беспилотни летала сигурно не можеа да им поверуваат на своите очи кога ги фокусираа своите камери на руска напаѓачка група...

Кривичното судење за Трамп закажано за 15 април, откако неговиот обид...

0
Веќе е сигурно дека Доналд Трамп ќе влезе во историјата како првиот поранешен претседател на САД на кој ќе му се суди по...

Зошто мачките имаат исправени зеници – десет факти за мачките очи

0
реклама Љубителите на мачки сигурно барем еднаш се запрашале како нивните миленици го гледаат светот...

Сијарто: Унгарија не може да му даде поддршка на Руте за...

0
Унгарија „сигурно не може да ја поддржи“ кандидатурата на холандскиот премиер Марк Руте да стане генерален секретар на НАТО, изјави денеска унгарскиот министер...

Би-би-си: По рекордниот октомври, 2023 сигурно ќе биде најтопла година во...

0
Најновите податоци на истражувачите покажуваат дека „практично сигурно“ 2023, годината кога се регистрирани смртоносни топлотни бранови, поплави и пожари, ќе биде...

Унгарците го блокираат влезот на Шведска во НАТО: Не ни треба...

0
Не е сигурно дека Унгарија треба да ја одобри ратификацијата на...

Tурскиот Лионел Меси поблиску до Њукасл

0
Англискиот премиерлигаш Њукасл, кој следната сезона речиси сигурно ќе игра во Лигата на шампионите (ЛШ),...

Вокер сигурно ќе го напушти Ман. Сити и оди во Милано

0
Британските медиуми пишуваат дека Кајл Вокер (32) речиси сигурно ќе го напушти Манчестер Сити на крајот од оваа сезона. Вокер ќе ја доживее...

Најголемите негативци на Зодијакот: Ако се спротивставите на нив, внимавајте

0
реклама Сигурно сте забележале дека некои луѓе можат да бидат прилично злобни. Без разлика...

Дали водата има рок на траење и колку долго отвореното шише...

0
Сигурно сте слушнале дека е лошо, па дури и опасно, долго да оставате шише вода во врел автомобил. Дали е тоа...