fbpx

таг: Сигурно

Еве зошто стјуардесите ве загледуваат кога се качувате во авион

0
Сигурно сте забележале кога патувате со авион дека стјуардесите освен што љубезно ве поздравуваат на влезот во авионот и ве гледаат од глава...

Неколку знаци кои откриваат дека вашиот партнер е убиецот на вашите...

0
Сигурно сте го доживеале следново барем еднаш во вашиот живот: Вие сте возбудени за нешто и ѝ го кажувате тоа на личност која...

Лимонада и мед – комбинација која го подобрува вашето здравје

0
Сигурно сте слушнале за комбинацијата на овие две здрави состојки, кои освен што се вкусни, го освежуваат вашиот организам. Сите експерти за...

Зошто се кине кошулата на новопечениот татко? Никогаш не би погодиле...

0
Сигурно неколку пати сте присуствувале на овој народен обичај при раѓањето на дете – кинење на кошулата на таткото кога ќе се роди...

Кој ќе биде најсреќниот датум во 2022 година за секој хороскопски...

0
Полека но сигурно се ближи долгоочекуваната нова година. По две турбулентни години, 2020 и 2021 година, сè уште не сме сосема сигурни...

Пет БАБИНИ СОВЕТИ ЗА УБАВИНА кои ќе ви заштедат многу пари

0
Сигурно досега сте пробале многу скапи третмани, па време е да се свртите кон традиционалните методи Негата на лицето и телото се...

Де Брујне се уште ги чувствува последиците од вирусот: Ќе направам...

0
Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин Де Брујне полека, но сигурно се враќа во посакуваниот натпреварувачки ритам и тоа го покажа на средбата против...

Се будите секоја ноќ во исто време? Еве што би можело...

0
Сигурно на многумина од вас ви се случено да се разбудите во средина од ноќта, но дали сте се запрашале што значи ова?...

За сите пушачи: Три капки од ова масло ќе направат чуда...

0
Ова масло се смета сигурно за луѓе, а може да се користи во комбинација со антибиоици во борба против бактериска инфекција. Воспаление...

ОГЛЕДАЛО НА ДУШАТА: Бојата на очите говори за вашата личност

0
Сигурно сте слушнале за онаа изрека: „очите се огледало на душата“ и колку и добро да се правите дека сте добри, тие „секогаш...