таг: сестра

Министрте, не се чудете зошто квалитетниот персонал ги напушта болниците, порача...

0
Медицинската сестра Ружица Матлиеска преку социјалните мрежи го сподели горкото искуство во интерното одделение на струшката болница поради кое се решила за отказ....

Најстарата жена на светот, Французинката Андре, почина на 118-годишна возраст

0
Француската сестра Андре, која беше најстарата жена во светот од април 2022 година, почина во...

Се празнуваат Св. маченици Евлампиј и Евлампија

0
Беа брат и сестра, од Никомидија. За време на прогоните на Максимијан, една група христијани се засолни во една пештера надвор од градот....

Еве каква тетоважа му направи Кортни Кардашијан на своето момче Тревис...

0
Кортни Кардашијан, најстарата сестра на семејството Кардашијан-Џенер во февруари ја потврди својата врска со тапанарот на „Блинк-182“, Тревис Баркер. Оттогаш,...

Потресно сведоштво на медицинската сестра за смртта на 10-годишното момче од...

0
Даниела Краљевиќ, 34-годишната медицинска сестра во болничката соба во која лежела, цела ноќ го слушала оживувањето на 10-годишното момче, кое за жал...

Кајли Џенер повторно со смела комбинација: Ги „полуде“ обожавателите

0
Кајли Џенер, најмладата сестра од познатото семејство Кардашијан – Џенер, е добро позната по своите смели комбинации кои ги истакнуваат нејзините раскошни...

Медицинска сестра и повозрасен граѓанин први ја примија вакцината за Ковид-19...

0
Медицинска сестра од Одделението за интензивна нега во атинската болница „Евангелисмос“ и повозрасен граѓанин згрижен во дом за стари лица, беа првите грчки...

Ноа Сајрус: Дали најмалата сестра на Мајли Сајрус ќе ја надмине...

0
Ноа Сајурс (20) е сестра на поп-ѕвездата Мајли Сајрус која со нејзиниот нов спот и песна, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи....