таг: сериозна

Гори Грција: Студентите палат, бесни поради изедначувањето на државните и приватните...

0
Четири возила се запалени до пепел, а на три има сериозна материјална штета по инцидентите што се случија во текот на...

Шолц ги повикува земјите од ЕУ да ја вооружат Украина, Орбан...

0
Време е ЕУ да докаже дали е сериозна. Германија бара Европа да излезе со кохерентен план за тоа како да ја поддржи Украина...

Кина: На Блискиот Исток, висок ризик од зголемување на големи копнени...

0
Кина ја смета ситуацијата во Газа како „многу сериозна“, со ризик од ескалација...

Шкендија, во наредните 4 до 6 седмици без Флорент Рамадани

0
Фудбалерот од средниот ред на Шкендија, Флорент Рамадани, заработи сериозна повреда на мечот против Воска...

Пожарите во Родос беснеат и по една недела

0
Ситуацијата во Грција и понатаму е сериозна откако десетици големи пожари и понатаму...

АСЕАН: Ситуацијата во Тајван може да доведе до отворен конфликт

0
Ситуацијата во Тајван може да доведе погрешни пресметки, сериозна конфронтација, отворени конфликти и непредвидливи последици...

Секој десетти жител има одреден степен на бубрежна слабост, а секој...

0
Колку е сериозна бубрежната болест укажуваат и статистиките дека секој десетти адултен жител на земјава е со одреден степен на бубрежна слабост или...

Златко Хорват се прости од Металург!

0
Екипата на Металург во новата година ќе претрпи сериозна реконструкција. Повеќе играчи од актуелниот ростер си заминуваат поради финансиските проблеми, а еден од...

Драматична ситуација во Грција: Гори низ цел остров, жителите се евакуираат...

0
Сериозна и драматична е ситуацијата со пожарот во северниот дел на грчкиот остров Евија, каде што огнената стихија е надвор од контрола, горат...

Викторија Бекам им возрати на сите кои ја задеваат дека е...

0
Викторија Бекам секогаш е сериозна на фотографиите. А зошто толку ретко се смее, е мистерија што со години ја мачи светската јавност....