fbpx

таг: Сериозен

Мистериозен хепатит ги напаѓа децата

0
Новиот и сериозен вид на хепатитис регистриран кај околу 300 деца во дваесетина земји го вклучи алармот во светот. Научници, инфектолози, педијатри проучуваат...

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

0
Словенечките ракометари признаа дека имаа сериозен прв тест на Европското првенство против Македонија и не пропуштија да ја пофалат храбрата игра на репрезентацијата...

Николов: Ќе се обидеме да им вратиме на Шпанците за поразот...

0
Шпанската репрезентација ќе биде првиот сериозен тест за Драган Бајиќ и Македонија во квалификациите за Светскиот Куп 2023. Плејмејкерот на нашиот национален...

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...

Шенгелија заработи сериозна повреда, ЦСКА без него два месеци

0
Рускиот кошаркарски гигант ЦСКА Москва се соочува со сериозен проблем откако беше обелоденето дека Торнике Шенгелија ќе мора да паузира два месеци по...

ВИДЕО: Aвтомобил влетал меѓу луѓе на плоштадот „Скендербег“

0
Сериозен инцидент се случил на плошдатот „Скендербег“ во Тирана. Непознато лице ги пробило бариерите, и со автомобилот влегло на плоштадот, при што ги...