таг: Сен

ВИДЕО / ПСЖ не победи на дебито на Луис Енрике и...

0
Францускиот првак Пари Сен Жермен не успеа да стигне до победа на стартот на новиот...

Сега Икарди е во потполна сопственост на Галатасарај

0
Париз Сен Жермен потврди дека напаѓачот Мауро Икарди ќе му се приклучи на турскиот гигант...

ПСЖ без Мбапе одигра само нерешено против Ал-Наср

0
Францускиот првак Пари Сен Жермен ја стартуваше турнејата во Јапонија против Ал-Наср, тимот на Кристијано...

Леонардо: Мбапе мора да замине, нема лидерски способности

0
Поранешниот спортски директор на Париз Сен Жермен, Леонардо, истакна дека Килијан Мбапе мора да си...

Реконструкција, на листата за продажба се најдоа 12 фудбалери

0
Париз Сен Жермен, под новиот тренер Луис Енрике ќе прави целосна реконструкција на тимот. Прашање...

Судски проблеми во Бразил, Нејмар побара дополнителна пауза од ПСЖ

0
Бразилската ѕвезда на Пари Сен Жермен, Нејмар, требаше да се врати во Париз на крајот...

Претрес во домот на претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи

0
Домот на претседателот на Париз Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи, бил претресен во средата навечер поради наводи за киднапирање и тортура во Катар на...

Пари Сен Жермен одлучи Луис Енрике да биде новиот тренер

0
Францускиот првак Пари Сен Жермен одлучи Луис Енрике да биде нов тренер на тимот во...

ПСЖ го продава Мбапе, Реал плаќа 250 милиони евра

0
Килијан Мбапе ќе биде продаден ова лето. Пари Сен Жермен одлучи да ја продаде првата...

ПСЖ плаќа 60 милиони евра за големиот талент на Спортинг

0
Париc Сен Жермен се чини дека веќе го реализираше првиот голем трансфер за следната сезона....