таг: Семејствата

Тик Ток заработува илјадници од семејства кои молат „во живо“

0
Семејствата во сириските кампови бараат донации на TikTok, а компанијата зема до 70% од приходите, покажа истрагата на BBC. Децата со часови...

Борел: ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати од...

0
ЕУ нема намера да ги евакуира семејствата на своите дипломати од Украина бидејќи не гледа...

Полесно до престој и двојно државјанство: Кои се ветувањата на новата...

0
Двојно државјанство, обединување на семејствата на бегалците и повеќе визни можности – ова се само...

Семејствата на жртвите бараат од европскиот регулатор подлабока анализа за Боинг...

0
Семејствата на жртвите од несреќите на „Боинг 737 МАКС“ ја повикаа Европската агенција за безбедност во воздухопловството (ЕАСА) да ја одложи дозволата за враќање во...