fbpx

таг: селектор

Милевски го откри списокот, Несторовски не е на него

0
Македонскиот фудбалски селектор Благоја Милевски го објави списокот на играчи за плејоф предизвикот против Италија на 24...

Селекторот Петраков убеден дека Украина ќе игра против Шкотска

0
Фудбалскиот селектор на Украина, Олександр Петраков, инсистира дека ќе продолжат подготовките за плеј-оф натпреварот за Светското првенство...

Алaн Жирес, е новиот селектор на Косово

0
Алaн Жирес ќе биде новиот селектор на фудбалската репрезентација на Косово. 69-годишникот тренер веќе пристигна во Косово...

Јорданчо Давитков не е тренер веќе на романскиот Таргу Џиу

0
Македонскиот кошаркарски стратег и некогашен селектор, Јорданчо Давитков, ја заврши својата авантура во романскиот клуб Таргу Џиу, со кого денеска ги раскина договорот....

Лев пред промоција во Фенербахче

0
Поранешниот селектор на Германија, Јоаким Лев, ќе го преземе Фенербахче. Турската медиумска корпорација „Хабер Глобал“ објави дека 61-годишниот фудбалски стручњак се договорил со...

Јошко Миленкоски е назначен за селектор на селекцијата на Црна Гора

0
Македонскиот одбојкарски тренер, Јошко Миленкоски е нов селектор на репрезентацијата на Црна Гора. Управниот одбор на одбојкарската федерација на Црна Гора на денешната...

Хоџсон наследник на Раниери во Вотфорд

0
Поранешниот англиски селектор Рој Хоџсон вчеравечер е назначен за нов тренер на премиерлигашот Вотфорд како замена за Италијанецот Клаудио Раниери, кој беше отпуштен...

Лазаров: Не смееме да ја загубиме главата во овој хаос, мора...

0
Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, истовремено и...

Лино Червар со подршка за Хрвоје Хорват

0
По сериозните критики од хрватските легенди за ракометниот селектор на Хрватска Хрвоје Хорват, поранешниот селектор Лино Червар застана во одбрана на својот претходник...

Бугарскиот селектор задоволен од жрепката во Лигата на нации

0
Како „исклучително добра“ бугарскиот селектор Јасен Петков ја оцени жрепката во Нион која за противници на неговите фудбалери во Лигата на нации им...