таг: седум

Францускиот тенисер се врати, но веднаш загуби во Индијан Велс

0
Францускиот тенисер Гаел Монфис по пауза од повеќе од седум месеци се врати на тенискиот...

Штрајкот на персоналот на германските аеродроми погоди речиси 300.000 патници

0
Седум германски аеродроми денеска одржуваат 24-часовен штрајк кој може да погоди речиси 300.000 патници бидејќи...

Повеќе од седум милиони деца се загрозени во Турција и Сирија...

0
Повеќе од седум милиони деца се загрозени по разорните земјотреси што ги погодија Турција и...

Седум лица убиени во нов вооружен напад во Калифорнија

0
Вооружен маж уби седум лица во американската сојузна држава Калифорнија во близина на Сан Франциско...

Во торнадо во САД загинаа најмалку седум лица

0
Најмалку седум лица загинаа, а 12 се повредени во САД како последица на торнадо. Шест...

Маж во САД убил седум членови од своето семејство, меѓу кои...

0
Маж во американската сојузна држава Јута уби седум членови од своето семејство. Advertisements...

Цените на гасот во Европа паднаа за седум отсто

0
Цените на гасот во Европа од денеска пониски за седум отсто односно цената за 1.000...

Седум загинати во експлозија во ресторан во западна Турција

0
Седум лица загинаа во експлозија во ресторан во западна Турција, за која властите рекоа дека...

ГЕРБ доби рок од една недела да формира влада во Бугарија

0
Најголемата бугарска политичка партија, централно-десничарската ГЕРБ, денеска доби седум дена да се обиде да формира...

Седум починати од ковид-19 за една недела

0
Седум пациенти починале од ковид-19 во Македонија за една недела, покажува последниот неделен извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) кој се однесува...