таг: седуммина

Во Бугарија се уапсени седум странски државјани кои и помагале на...

0
Во Бугарија е соопштено дека се уапсени седуммина од осомничените за смртоносниот напад во Истанбул, јавија локалните медиуми. Како што јави...

Дибиров: Можеме и мораме, прво да ја поминеме групата во ЛШ!

0
Без седуммина ракометари на првиот собир во 2021 година, тренерот Стевче Алушовски ги собра играчите и почна со подготовките за пролетниот дел...