таг: Седницата

Генерално Собрание на ООН, 141 држава со осуда за руската инвазија...

0
Мнозинството држави во светот на седницата на Генералното Собрание на ООН попладнево ја осудија руската...

Наместо 45 дена, важностa на сертификатите за прележаност ќе биде180 дена

0
На седницата на Комисијата за заразни болести (КЗБ) беше предложено важноста на потврдите на лицата кои поминале ковид од 45 дена да стане...

Јанев информираше за посетата на премиерот на Северна Македонија Заев утре...

0
Пред почетокот на седницата на бугарската Влада, премиерот Стефан Јанев соопшти дека утре во Софија ќе пристигне...

Почна комисиската расправа за петтиот сет економски мерки

0
Почна седницата на комисијата за финансирање и буџет на која се расправа по предлог законите од петтиот...

Вучиќ: Одговорот кон криминалните групи ќе биде безмилосен

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ синоќа по Седницата на Советот за национална безбедност, со која претседаваше изјави...