таг: седми

Се чека обдукцискиот наод за починатата пациентка од Прилеп, салите во...

0
Седми ден се затворени операциските сали во гинеколошкото, хируршкото и ортопедското одделение во прилепската болница. Минатата недела 52-годишна пациентка по интервенција на гинеколошкото...

Клоп си призна: Не сме во трка за титулата

0
Таа сезона Ливерпул ја заврши како седми, а Јирген Клоп после дуелот со Арсенал призна дека неговиот...

Од Украина досега заминале еден милион и 250 илјади граѓани

0
Луѓето кои овој пат беа околу Арина на нејзиниот седми роденден не беа обични како на другите родендени. Украинското девојче овој...

Ѓоковиќ продолжува да руши рекорди

0
Светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ по седми пат годината ја завршува на првата позиција на АТП листата. Имено, Ѓоковиќ во март...

Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се...

0
Лионел Меси успеа да ја освои Златната топка по седми пат во кариерата. Аргентинецот е апсолутен рекордер по бројот на освоени Златни...

Таа е најголемата поддршка на Меси: Ја нарекуваат најскромната милионерка, а...

0
Во понеделникот по седми пат му беше доделена Златната топка на Меси. Фудбалерот на доделувањето дојде со сопругата и синовите. Меси беше...

За жените кои ги поместуваат граници и кои се борат против...

0
На седми март беше одржано доделувањето на наградите „Critics Choice“, кое, како и другите доделувања, изгледаше сосема поинаку од вообичаеното поради...