таг: седмиот

Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата...

0
Европа минува низ седмиот бран на ковид-19, во голема мера опфатен со новите соеви на вирусот кои имаат силен капацитет да...

Нов бран на коронавирус во Европа, новите соеви ја избегнуваат имунолошката...

0
Европа минува низ седмиот бран на Ковид-19, во голема мера објаснет со новите соеви на вируси кои имаат силен капацитет да ја избегнат...

На седмиот ден од руската агресија во Украина жестоки борби во...

0
На седмиот ден од руската агресија против Украина жестоки борби во градовите Харков, Житомир, во предградијата на Киев и други области...

Денеска е Св. пророк Софониј

0
Старозаветен пророк. Живеел во седмиот век пред Христа. И тој, како и повеќето старозаветни пророци, со возбудувал во духот гледајќи ја нечесноста...

НБА: Чикаго се врати на победите

0
Кошаркарите на Чикаго ја забележаа шестата победа во седмиот натпревар од новата сезона во НБА лигата, откако синоќа со пресврт во финишот на...

Милевски: Уверен сум дека ќе ја оправдаме фаворитската улога

0
Фудбалската репрезентација на Македонија гостува кај Лихтенштајн во седмиот меч од овој мундијалски циклус во битка за прва победа на Благоја Милевски...