таг: седиште

Безос, Маск и други милијардери со години не плаќале данок на...

0
Организацијата со седиште во Њујорк, која на својата интернет страница истакнува дека сака „да ја осуди...

СПЦ во Косово го одби барањето на Курти да го посети...

0
Рашко-призренската епархија, како седиште на Српската православна црква (СПЦ) во Косово, денеска го одби барањето на косовскиот премиер Албин Курти, упатено до игуменот...

Цело богатство: Колку заработи „БиоНТек“ на вакцината против коронавирусот во 2020...

0
Фармацевтската компанија со седиште во Мајнц, „БиоНТек“, која ја разви вакцината против коронавирусот, заедно со американскиот гигант „Фајзер“, соопшти дека во 2020 година...

Фејсбук обвинет дека „не е безбедна средина“

0
Невладината организација „Репортери без граници“ со седиште во Париз, поднесе тужба против Фејсбук во Франција, обвинувајќи ја...