таг: седиштето

Бајрам Бегај во седиштето на Алијансата се сретна со секретарот на...

0
Албанскиот претседател Бајрам Бегај во седиштето на Алијансата се сретна со секретарот на...

Дводневен состанок на министрите за одбрана на НАТО

0
Во седиштето на НАТО во Брисел денеска почнува дводневен состанок на Северноатлантскиот совет на ниво...

Интервенција на полицијата во Тирана – разбиени протестите

0
Албанската полиција во 13,10 минути интернираше пред седиштето ан Демократската партија во Тирана и со...

Хаос во Демократската партија на Албанија, Бериша влезе во канцелариите

0
Тензиии и хаос во седиштето на албанската опозициска Демокатска партија, откако историскиот лидер Сали Берша...

Епски дуел помеѓу Роналдо и Меси во ЛШ: Извлечени осминафиналните двојки

0
Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево со жрепка беа извлечени паровите од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ). Жрепката одлучи актуелниот...

Квалификации ЕП У19: Македонските фудбалери домаќини во група со Србија, Норвешка...

0
Македонската јуниорска фудбалска репрезентација попладнево со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство,...

НАТО трага по нов шеф, во игра се три жени од...

0
Во седиштето на НАТО во Брисел веќе почнаа разговорите за тоа кој ќе го наследи Јенс Столтенберг...

Ова се полуфиналните двојки во македонскиот куп

0
Во седиштето на Фудбалската федерација на Македонија попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во националниот куп.Двојките се:Македонија...