таг: сега

Бирхоф, не е повеќе директор на германските репрезентации

0
Познатиот германски фудбалер, а сега функционер во Германскиот фудбалски сојуз, Оливер Бирхоф, повеќе нема да ја извршува...

Навестен пробив во лекувањето на Алцхајмеровата болест

0
По десетлетија неуспех, сега науката најавува нова ера на лекувањето на Алцхајмеровата болест – најчестиот облик на деменција. Се работи за експерименталниот лек...

Пред 28 години излезе божиќниот хит кој досега има заработено околу...

0
СЕГА сите зборуваат за Ноќта на вештерките, но по 1-ви ноември многумина веројатно ќе зборуваат за Божиќ. Со тоа доаѓаат божиќните песни. Вчера...

Внимавајте, ова се најчестите есенски маки на сите возачи

0
Есента започна и сега возачите треба да бидат дополнително внимателни, бидејќи во овој период од годината мора да се прилагодат на тешките услови...

Сите се прашуваат зошто прстите на Чарлс се црвени и отечени:...

0
Болестите на поранешниот принц, а сега крал Чарлс се главна тема во британските медиуми. Тажна вест ја погоди Велика Британија – на...

Бугарија „вознемирена“ од чекорите на македонската опозиција

0
„Спорни прашања меѓу двете земји сè уште има, но сега имаме механизам за нивно решавање, а тоа е францускиот предлог“, вели...

Папандреу: Вистинско и крајно време е Северна Македонија и Албанија да...

0
Сега е вистинско и крајно време да работиме со позабрзано темпо за зачленување на Република Северна Македонија и Република Албанија во...

Постигнат договор: Тотенхем добива одлично засилување од Евертон!

0
Двете страни постигнале договор и сега преостанува само уште фудбалерот да ги помине медицинските прегледи и да...

Битката за Донбас продолжува и денеска, Северодоњецк отсечен

0
Украинските власти велат дека руските сили сега имаат контрола над поголемиот дел од Северодонецк, откако...

Продолжуваат жестоките борби во Северодоњецк

0
Украинските сили сега контролираат приближно една третина од клучниот град и покрај тоа што Русија...