таг: северот

Експлозија на Крим, Украина вели дека се уништени руски проектили

0
Во експлозија на северот на анектираниот Крим, уништени се руски ракети кои се транспортирале со воз, соопшти украинското Министерство за одбрана....

Косовската полиција патролира, а Србите сè уште блокираат

0
На третиот ден од блокирањето на патиштата на северот од страна на српските граѓани, КФОР соопшти дека единствениот начин да се...

На Косово се уште затворени премините Брњак и Јариње

0
Главните патишта на северот на Косово се уште се блокирани, а административните премини Брњак и Јариње се затворени и за возила...

Курти: Косовската полиција не е против Србите

0
Косовската полиција останува во т.н. „Босанска населба“ на северот на Митровица. Зголемени полициски сили се забележуваат во областите каде што има...

(ВИДЕО) Експлозија на муниција на Крим, евакуирано едно село, нема жртви

0
На северот на Крим експлодира муниција, а жителите на селото Мискоје во моментов се евакуирани,...

Србите во Косово протестираа против одлуката на Курти да не се...

0
Српската заедница протестираше на северот на Република Косово, против, како што рекоа, кршењето на бриселскиот договор од страна на премиерот Албин...

Борел: Да запрат насилствата во северно Косово

0
Насилните инциденти на северот на Косово треба веднаш да се прекинат, изјави високиот претставник на...

Суши, пожари и поплави! Како климатските промени ќе влијаат на Европа...

0
Северот на ЕУ ќе се бори против поплави и пожари, додека југот ќе се соочи со големи суши, прегреани бетонски блокови и уништување...

Северна Франција повторно блокирана поради британскиот сој на вирусот

0
Неколку стотици илјади луѓе на северот на Франција се вратени во блокадата поради зголемувањето на бројот на...